معرفی روستای سرولات – باغ خاله مرضیه

استان گیلان سرسبزترین و زیباترین منطقه سیاحتی و گردشگری ایران است که جاذبه های چشم نواز متعددی جهت جذب حداکثری گردشگران داخلی و خارجی دارد و در هر زمان از سال که به این بهشت زمینی سفر کنید مسافرانزیادی را خواهید دید که برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن سفر کرده اند.
 جنگل ها ،سواحل و نقاط گردشگری زیبای گیلانهمیشه توریست های زیادی را به خود جذب کرده است.
یکی از منحصر بفردترین جاذبه های گردشگری گیلان سرولات نام دارد. این روستا درکنار رودخانه آچی رود در دامنه البرز و کوه سماموس قرار دارد .

روستای سرولات در چابکسر

یکی از اشتباهات رایج که برخی از سایتهای گردشگری در معرفی سرولات دارند اینست که سرولات را یکی از روستاهای رامسر در استان مازندران معرفی می کنند در حالیکه  سرولات یکی از روستاهای تابعه بخش چابکسر از شهرستان رودسر استان گیلان می باشد.(رجوع کنید به تقسیمات کشوری وزارت کشور)

رستوران سنتی خاله مرضیه در روستای سرسبز و کوهپایه ای سرولات ۳ کیلومتربا چابکسر فاصله دارد .گردشگران محترم برای رسیدن به ارتفاعات سرولات و داشتن چشم اندازی فوق العاده از کوه و رودخانه و جنگل و دریا لازم است ۳ کیلومتر در امتدادرودخانه به سمت جنوب چابکسر رانندگی کنند. صرف نظر از مناظر طبیعی فوق العاده کناررودخانه و دامنه کوه سماموس که شما را وسوسه می کند که لحظاتی از خودرو پیاده شدهو سلفی های متعددی در کنار دوستان و خانواده بیندازید،پیشنهادویژه میهن سیر برای گردشگران محترم اینست که از کنار رستوران خاورخانوم گذشته و همچنان به مسیرخود ادامه دهید تا به رستوران سنتی خاله مرضیه  برسید .
 

رستوران خاورخانم در روستای سرولات

خوب یکی دیگر از جذابیت های روستای سرولات در رامسر، رستوران خاور خانم است که در این منطقه وجود دارد و عده زیادی از مسافران برای خوردن غذاهای محلی به این رستوران می روند. محبوبیتش هم فقط به کباب‌ ترش‌، مرغ ‌شکم پر، باقالی ‌قاتوق‌ یا میرزا قاسمی ‌های خوشمزه ای که در آن طبخ می شود نیست، بلکه در ایوان رستوران که بنشینید منظره جنگل‌ های سرولات خودنمایی می‌ کند و غذا خوردن در همچین جایی برایتان لذت بخش ترین خاطره را خواهد ساخت، همین خود دلیلی است که هرگز اینجا را فراموش نکنید. به انتقاد بسیاری از افراد شلوغ بودن بیش از حد این رستوران سبب شده که عده زیادی از دم در رستوران راهی، دیگر رستوران های این منطقه بشوند یا برخی دیگر می گویند به دلیل حجم بالای مسافر کیفیت سابق خودش را از دست داده است. اما اگر تمام مسایل را تحمل کردید و غذایتان را خوردید ما پیشنهاد می کنیم که کنار رود آچیرود بنشینید و یک چای زغالی هم بنوشید که دیگر چیزی کم و کسر نداشته باشید.


 


مطالب مرتبط معرفی روستای سرولات – باغ خاله مرضیه

    هيچ پست مرتبطي وجود ندارد

ارسال دیدگاه

logo-samandehi